Yıllık işletme Cetveli Bildirimi Hk.

26 Haz. 2020
170
Yıllık İşletme Cetveli Bildirimi Hk.

Sayın Üyemiz,

6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği Sanayi Siciline kayıtlı işletmelerin 2019 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelinizi, COVİD-19 MÜCBİR SEBEP BİLDİRİMİ YAPAN İŞLETMELERE VERİLEN SÜRE UZATIMI DİKKATE ALINARAK EN GEÇ 31 AĞUSTOS 2020 tarihi saat 24:00'e kadar vermeleri gerekmektedir.

Bu kapsamda lütfen bir an önce sistem üzerinden MÜCBİR SEBEP bildiriminizi yapınız ve bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetvelinizi gönderiniz. Aksi takdirde mücbir sebep bildirimi yapmayanlar bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetveli göndermiş olsa dahi idari para cezası uygulanacaktır.

Ayrıca mücbir sebep bildirimi yapan işletmelerden bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işletmeler hakkında da İdari para cezası uygulanacaktır.

(https://sanayisicil.sanayi.gov.tr) adresinden Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ne girerek işlemlerinizi yapınız. Yıllık İşletme Cetvelinde yer alan uyarıları okuyunuz. Son günlerde yapılan yoğun girişler nedeniyle sorun yaşamamanız açısından işlemlerinizi son güne bırakmamanız önem arz etmektedir.

Sistem 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Gün içinde yaşanabilecek yoğunluk sebebiyle mesai saati dışında da (Hafta sonu dahil, evinizden, işyerinizden ) Yıllık İşletme Cetveli girişi yapabilirsiniz.

Yıllık İşletme Cetvelini doldurduktan sonra “İL MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDER” butonunu kullanarak, gönderme işlemini tamamlayınız.

Gönderme işlemi yapılmaz ise Yıllık İşletme Cetveli verilmemiş sayılacağından, mutlaka gönderme işlemini tamamlayınız. Yıllık İşletme Cetvelini göndermeniz durumunda bu uyarıyı dikkate almayınız.

Yukarı çık.