Yılın Çevre Dostu Kobi Ödülü'nü Meclis Başkanımız Cengiz Uysal'ın sahibi olduğu Uysal Madencilik Nakliyat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazandı.

02 Mart 2018
681
Yılın Çevre Dostu Kobi Ödülü'nü Meclis Başkanımız Cengiz Uysal'ın Sahibi Olduğu Uysal Madencilik Nakliyat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Kazandı.

Bu yıl 5. si düzenlenen KOSGEB Kobi ve Girişimcilik ödül töreninde finale kalan Uysal Madencilik 5 finalist arasından birinci seçilerek Yılın Çevre Dostu Kobi Ödülünü kazandı.

 

01.03.2018 tarihinde Ankara'da KOSGEB Başkanlık binasında yapılan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı KOSGEB 5. Kobi ve Girişimcilik ödül töreninde yılın çevre dostu kobi ödülünü almaya hak kazanan firmalar ödüllerini Başbakan Binali Yıldırım'ın elinden aldı. 9 dalda 44 finalistin yer aldığı ödül töreninde 5 finalistten biri olan Uysal Madencilik, birinci olarak Yılın Çevre Dostu Kobi Ödülünün sahibi oldu.

 

Ödülünü Başbakan Binali Yıldırım'ın elinden alan Uysal Madencilik Genel Müdürü Soner Akın, Türkiye genelinde 3600 firma arasından seçilerek bu ödülü kazandıklarından dolayı gurur duyduğunu söyledi.  Çevreye duyarlı makine ve teçhizat alanındaki inovatif projelerin kendilerine bu ödülü kazandırdığının altını çizen Akın, "Normalde madenciler çevreyi kirleten işletmeler olarak bilinir. Ancak biz çevreye duyarlı bir şekilde çalışıyoruz. Aldığımız çevre ödülü de bunun ispatı. Bu devam eden bir süreç. Biz bu konuda daha da çevreci projeler  üretmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz." dedi.

Yukarı çık.