YANGIN FELAKETİ YARDIM KAMPANYASI

06 Ağus. 2021
181
Yangın Felaketi Yardım Kampanyası
YANGIN FELAKETİ YARDIM KAMPANYASI
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Odamıza intikal eden 04.08.2021 tarih 3226 sayılı yazıya istinaden;
 
Yangının etkilerini azaltmak amacıyla daha önce Antalya Valiliğine 5 milyon lira bağışlayan ve üye odalarıyla birlikte 1.5 milyon fidan dikimi kampanyası yürüten TOBB, şimdi de 1 ay sürecek nakdi yardım kampanyası başlattı.
 
Yardım kampanyası için açıklama yapan TOBB Başkanı Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu 'Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşanan orman yangınlarının bir çok vatandaşı, doğal hayatı ve ticaret yaşamını son derece olumsuz etkiledi. Yangınların neden olduğu doğal ve ekonomik tahribatın giderilmesine katkı sağlamak amacıyla oda, borsa ve üyelerin nakdi yardımda bulunabilmesi için gerekli izinlerin alınarak 1 ay sürecek kampanya başlamış bulunmaktadır. Kampanya için yardımlar, Birliğimizin bu amaca yönelik olarak açtığı ekte belirtilen hesaplara gönderilecektir. Bu hesaplarda toplanan bağış tutarları, Birliğimizce oluşturulan yetkili kurulun denetim sonrasında ilgili kamu idaresinin hesabına transfer edilecektir” dedi.
 
Hisarcıklıoğlu sözlerini şöyle tamamladı, “Kanaat önderlerimiz olan sizlerden, yardımlaşma ve dayanışma duygusunun yoğun olarak yaşandığı bugünlerde, halkımızın da beklentileri doğrultusunda, bu felaketten etkilenen bölgelerimiz için gerekli desteği sağlayacağınız inanıyoruz'' dedi.

Yukarı çık.