World of Hunting and Nature Exhibition, Hungary 2021

22 Tem. 2020
270
World Of Hunting And Nature Exhibition, Hungary 2021

World of Hunting and Nature Exhibition, Hungary 2021

Sayın Üyemiz,

Daha önce 1971 yılında Budapeşte'de düzenlenmiş olan Macaristan Dünya Fuarı’nın 50. yılı münasebetiyle Macaristan'ın, 2021 yılında "World of Hunting and Nature Exhibition, Hungary 2021" adlı Avcılık ve Doğa Fuarı’nı düzenleyeceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, 25 Eylül-14 Ekim 2021 tarihlerinde Budapeşte'de organize edilmesi beklenen fuarın insanlık ve doğa arasındaki bağlantıyı sembolize edecek şekilde "ONE WITH NATURE" sloganı ile düzenleneceğini ve doğanın sürdürülebilir şekilde kullanımıyla ilgili değerleri esas alacağını belirten Macar yetkililerinin, ülkelerin bu konudaki bilgi, tecrübe, gelenek ve kültürel değerlerini sergileyecekleri pavilyonları ile fuar katılımlarını bekledikleri ifade edilmektedir.

Ayrıca, ülke pavilyonların yanı sıra özel sektör iş insanlarının ve örgütlerinin katılım sağlayacağı ayrı pavilyonların kurulmasının planlandığı, avcılık, doğa, su ve çevre yönetimi vb. alanlarda işbirliği imkanlarının geliştirilebileceği profesyonel etkinliklerden, B2B organizasyonlarına kadar farklı etkinliklere yer verilmesinin planlandığı bildirilmektedir.

Öte yandan fuar kapsamında ayrılık ve doğa teması ile Budapeşte başta olmak üzere ülke genelinde 660 etkinliğin gerçekleştirilmesi, Avrupa Binicilik Şampiyonasından okçuluk ve tazı yarışmalarına 19 çeşitli uluslararası etkinlik düzenlenmesinin, müzîk ve kültürel etkinliklerin, gastronomi festivallerini kapsayan 14 adet çeşitli Macar etkinliğinin gerçekleştirilmesinin ve Yaban Hayatı Forumu gibi 4 adet küresel konferans düzenlenmesinin planlandığı belirtilmektedir.

Bu çerçevede, Avrupa ülkelerinden Türk Konseyi üyesi ülkelerine kadar dünyanın farklı noktalarından katılımcıları bir araya getirmesi beklenen fuara katılımın ülkemizin tarihi ve kültürel değerlerinden gastronomiye, doğa sporlarından doğa turizmine, mal ve hizmet sektörlerine tanıtım fırsatı sağlayacağı ifade edilmektedir. Dolayısıyla, ülkemizin genel ve sektörel tanıtımı kapsamında ilgili firmaların ürün ve hizmetleri ile birlikte fuara katılımlarının faydalı olacağı belirtilmektedir.

Söz konusu fuara ilişkin detaylı bilgilere https://onewithnature202l.org/en adresinden ulaşılabilmekte olup, fuara katılın hususunda ilgili linkle yer alan irtibat noktasıyla temas kurulması gerekmektedir.

Saygılarımızla,

Yukarı çık.