ÜYELERİMİZE ÖZEL NEFES KREDİSİ

21 Eyl. 2018
441
Üyelerimize Özel Nefes Kredisi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere gerçekleştirilecek KOBİ Destek (Nefes) Kredisi protokolü 31 Ağustos 2018 tarihinde imzalanmıştır.

Bu çerçevede Odamız Üyeleri,  aşağıda bahsedilen bankaların şubelerinden 21 Eylül 2018 Cuma günü itibarıyla başvuruda bulunarak kredi kullanabileceklerdir.

“Kullandırılacak  Kredinin Brüt Faiz Oranı Aylık % 1,85’dir” 

Konu hakkında açıklama yapan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ümran BİLGİN; “Üyelerimizin kullanacağı Nefes Kredisi 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadelidir. Vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün değildir. Kullandırılacak  kredinin brüt faiz oranı aylık % 1,85’dir.  Kredilendirmede tüm risk ve  teminatlandırma  protokol imzalanan bankalara ve Hazine ve Maliye Bakanlığının sağladığı destekle KGF’ye ait olacaktır. Protokol imzalanan bankalar KGF’ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep etmeyecektir. Üyelerimiz Nefes Kredisini 6 bankadan kullanabileceklerdir” dedi.

Nefes Kredisi verecek bankaların Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Z olarak açıklandığını söyleyen BİLGİN; “KOBİ’ler krediye başvurabilmek için öncelikle Odamızdan açıklama olarak “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli  faaliyet belgesi almaları gerekmektedir. Bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir. Üyelerimiz 21 Eylül 2018 Cuma  gününden itibaren Nefes Kredisi kullanmaya başlayabilirler” ifadelerini kullandı.

“Nefes Kredisi ile İş Dünyası Moral Kazanacak”

İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimizin en büyük sorunlarından birinin de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faizleri olduğunu belirten Ümran Bilgin;  “Bu nedenle, Ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere gerçekleşen KOBİ Destek Kredisi’nin bir nebze de olsa  KOBİ’lere nefes aldıracağına ve iş dünyasına moral kazandıracağına inanıyorum” dedi.

Yukarı çık.