ÜMRAN BİLGİN'den YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KUTLAMASI

Ümran Bilgin'den Yeni Eğitim Öğretim Yılı Kutlaması

    Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin yaptığı açıklamada

    "İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve bizi geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. 

     Hayatımızın önemli aşamalarından olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, birer yetişkin olarak yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır. İyi bir insan, iyi bir vatandaş olmak, çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olarak hizmet etmek ancak ve ancak eğitim yolu ile mümkündür. 

           İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarır. Bu yüzden insan olmanın temel şartı eğitimdir. İç dünyasını eğitimle şekillendirmeyi  başaran insanlar; mutlu, üretken, verimli, kendisiyle ve çevresiyle barışık, özgüven sahibi insanlardır.

         Geleceği kuracak olan yeni nesillere, çağdaş uygarlığın gereği daha kaliteli eğitim imkânı sağlamak bilinciyle ve eğitimde kaliteyi artırmak ülke olarak hepimizin öncelikleri arasında yer almaktadır.

        Yarınlarımızın mimarı öğretmenlerimizin, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin, velilerimizin ve tüm eğitim camiasının yeni eğitim-öğretim yılını kutluyor, sağlıklı, başarılı, huzurlu bir ders yılı diliyorum" dedi.

Yukarı çık.