TÜRKİYE GİRİŞİMCİ KADIN BULUŞMASI

12 Mart 2019
377
Türkiye Girişimci Kadın Buluşması

 

Ticaret Bakanlığı organizasyonunda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TESK ev sahipliğinde, düzenlenen Türkiye Girişimci Kadın Buluşması etkinliğine Tekirdağ İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aynur ÇEŞMELİLER ve Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağladı.

 

Tekirdağ İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aynur ÇEŞMELİLER “Bir ekonomide refah yaratmak istiyorsanız hem erkeklerin hem de kadınların katkısı olması gerek. Aksi takdirde paylaşımda bir sorun yaşanır ve bu da geliri arttırmaz tam tersine azaltır” dedi.

 

Kadın girişimcilerin sayısının artmasının, Türkiye’nin daha rekabetçi bir duruma gelmesi açısından son derece önemli olduğunun söyleyen Çeşmeliler şöyle devam etti: “Genç kızlarımızı, kadınlarımızı bu yönde bilinçlendirmeliyiz. Bunu yapmalıyız ki ileri gidelim. Durduğumuz yerde kişi başına düşen geliri arttıramayız. Orta gelir ve orta teknoloji tuzağındayız. Tüm bu tuzakları aşmanın yolu girişimcilikle birlikte yeni teknolojileri yakalayarak rekabete dâhil olmaktan geçiyor'' dedi.

 

 

Yukarı çık.