TÜRKİYE 100

24 Mart 2021
172
Türkiye 100

TÜRKİYE 100

NASIL BAŞVURACAKSINIZ?

Başvuru

Türkiye 100 başvuru sayfasına hoş geldiniz! Türkiye 100 programı sayesinde şirketinizin başarılı büyüme performansından dünyayı haberdar etme şansını yakalayabilirsiniz. Listede yer almanın haklı gururunu çalışanlarınız ve ortaklarınızla birlikte yaşayabilirsiniz.

2017 - 2019 yılları arasında hızlı büyümeyi başarmış bir şirketseniz, Türkiye 100 görünürlük kazanmanız için eşsiz bir fırsat. Kazanan şirketler toplam satış gelirlerindeki artış hızına göre sıralanacaklar. Başvuru yapan şirketlerin büyüme performanslarını kanıtlamak için formda bildirilen alana finansal bilgilerini girmeleri ve sonrasında bu tablolarını sunmaları gerekiyor.

Türkiye 100 başvurusu ücretsizdir. Son başvuru tarihi ise 31 Mart 2021’ dir.Haydi başlayalım!

Anket formunda yer alan sorulara göz atmak için TIKLAYINIZ.

Başvuru formunda kullanıcı adı bölümüne şirketinizin vergi numarasını girmelisiniz. Formun şifresi belirtmiş olduğunuz mail adresine gönderilecek ve bu şifre ile istediğiniz zaman sisteme tekrar giriş yapabileceksiniz.

Anketi tamamladıktan sonra sisteme 2017, 2018 ve 2019 yılları gelirlerinizi belgeleyen şirketinize ait Kurumlar Vergisi Beyannamelerinizi (KVB) yüklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Sıkça Sorulan Sorular sayfasını ziyaret edebilir ya da Türkiye 100 ekibinden Ceyda Altunay Demir (turkiye100@turkiye100.org) ile iletişime geçebilirsiniz.Gizlilik Bildirimi

Şirketlerden aldığımız hiçbir bilgi hiçbir şart ve koşul altında üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılmayacaktır. Başvuru sırasında vereceğiniz tüm bilgiler 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) uyarınca korunacaktır. Şirketiniz Türkiye 100 sıralamasına girerse, kamuoyuyla firmanızın ciro aralığı (500,000 - 1 milyon TL, 1 - 5 milyon, 5 - 10 milyon TL vb) ve üç yıllık ortalama satış gelirleri artış hızı paylaşılacaktır. “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kişisel Verilerin Korunması Hakkında TOBB Türkiye 100 Programı Aydınlatma Metni”ne ulaşmak için TIKLAYINIZ.Gerekli kriterler neler?

Başvuru Kriterleri:
Aşağıda sıralanan kriterleri sağlayan şirketlerin başvuruları kabul edilecektir.

 • 31 Aralık 2016 ve öncesinde kurulan,
 • 2017 yılında en az 500 bin TL satış gelirine sahip,
 • 2019 yılında en az 1,5 milyon TL satış gelirine sahip,
 • 2017-2019 döneminde satış gelirlerini en az yüzde 10 oranında arttıran şirketler,
 • 2019 döneminde en az 10 çalışana sahip,

Ayrıca;
 • Başvuracak şirketlerin merkezlerinin Türkiye'de olması gereklidir.
 • Kamu ortaklığı ve/veya halka açık olan şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
 • Yurtdışı merkezli bir şirketin Türkiye şubesinin başvurusu geçerli sayılmaz.
 • Kar amacı gütmeyen şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
 • Franchise işletmelerinin başvuruları geçerli sayılmaz.
 • Otomobil galerileri, kuyumcular, dağıtım şirketleri, döviz şirketleri, bankalar, enerji dağıtım şirketleri ve elektrik, gaz, akaryakıt ve su sağlayıcıların başvuruları geçerli sayılmaz.
 • Holdinglerin başvuruları geçerli sayılmaz; bir holdingin çatısı altındaki şirketler başvurabilir.
 • Ortakları arasında Türkiye dışındaki ülkelerin vatandaşları (gerçek ve tüzel kişiler) olan şirketler de başvurabilir.

Yukarı çık.