Ticaret ve Sanayi Odası’nda ilk ana sözleşme imzalandı

01 Şub. 2017
756
Ticaret Ve Sanayi Odası’Nda İlk Ana Sözleşme İmzalandı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca “Şirket Kuruluş Sözleşmesinin Ticaret Sicili Müdürlüklerinde İmzalanması Tebliği” 6 Aralık 2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan değişiklikle birlikte şirket kuruluş süreçlerinde önemli değişiklere gidildi. 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle yürürlüğe giren tebliğ ile birlikte daha önceden noter huzurunda yapılan kuruluş aşamasında şirket esas sözleşmeleri, artık Ticaret Odaları bünyesinde hizmet veren Ticaret Sicil Müdürlüklerinde ticaret sicili müdürü huzurunda yapılmaya başlandı. 

 

Uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte Malkara Ticaret ve Sanayi Odası’nda da ilk şirket 01.02.2017 tarihinde kurularak ticari hayatına başladı. Bu vesileyle düzenlenen törene Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümran BİLGİN, Genel Sekreter Sinan BEŞER, Ticaret Sicili Müdür Yardımcısı Cumhur Dinçer, yeni kuruluşu yapılan SEFAM GIDA TURİZM İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ yetkilisi-ortağı Sefa CENGİZ ve şirket Mali Müşaviri Şenol İLHAN katıldı. 

 

Törende açıklamalarda bulunan Ümran Bilgin “Uygulamayla birlikte şirket sözleşmesi yine MERSİS’te hazırlanacak. Şirket kurucuları, sözleşmenin imzalanması için noter yerine şirketin kurulacağı yerin sicil müdürlüğünde hazır bulunacak, kurucusu gerçek kişi veya tüzel kişi olan şirketlerin sözleşmesi müdürlükte bizzat kendileri tarafından imzalanacak. Şirket esas sözleşmesinin imzalanması, düzeltme beyanının, irade beyanının, imza beyannamesinin düzenlenmesi yine ticaret odasından gerçekleştirilecek.”

 

“Bu kapsamda Hereke Mh. Energy petrol tesisleri mevkiinde yeni kuruluşu yapılan SEFAM GIDA TURİZM İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ yetkilisi-ortağı Sefa Cengiz’e hayırlı olmasını diler, ticari hayatlarında başarılar dileriz” dedi.

Yukarı çık.