ŞEKERBANK’TAN MTSO ÜYELERİNE KARE KODLU ÇEK UYGULAMASI DESTEĞİ

28 Ağus. 2015
717
Şekerbank’Tan Mtso Üyelerine Kare Kodlu Çek Uygulaması Desteği

Şekerbank Malkara Şubesi Müdür Yardımcısı Gülşen ERDAĞLI ARSLAN, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ümran BİLGİN ’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Başkan BİLGİN’ e Şekerbank’ın Kare Kodlu çek uygulaması hakkında bilgiler veren ARSLAN, banka olarak Kare Kodlu çek uygulamasına geçtiğini belirterek üyelerin bu uygulamadan faydanabileceğini söyledi. Sistem ile birlikte ticaret hayatında önemli bir yer tutan çekler Şekerbank’la artık daha güvenli olacağını kaydeden ARSALN , “Çekle yapılan ödemelerin daha güvenli hale getirilmesi için Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından geliştirilen Kare Kodlu Çek projesini Türkiye’de ilk defa Şekerbank olarak hayat geçirdik ve müşterilerimize bu hizmeti sunmaktan gurur duyuyoruz! Tahsilâtları daha güvenli hale getirerek ticaret işlemleri kolaylaştırılan Kare Kodlu Çekleri kullanmalarını tavsiye ediyoruz” dedi. 

Kare Kodlu çek kullanmanın faydalarına da değinen ARSLAN şunları söyledi; “Keşidecinin güvenli olduğunu göstererek, prestij sağlar,  ç ek bazında rapor alınmasına izin verir,  sahte veya tahrifat edilmiş çek riski ortadan kaldırır,  kayıp veya çalıntı çek riski ortadan kaldırır,  ciranta silsilesinden sonra hamil “Keşideci Çek Raporu” ile keşideciye ulaşabilir” diye konuştu.

Boztaş, sistem ile çekte risk sona eriyor

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ümran BİLGİN ,  İş dünyasının en büyük sıkıntılarından birinin çekler olduğuna belirterek uygulama ile çekte riskin sona erdiğini söyledi. Kare Kodlu çek uygulaması ile çeki verenin her türlü bilgisini çeki alan kişinin cep telefonu ile Kare Kodu okutarak görebileceğini ifade eden BİLGİN, “Çeki alan kişi çeki veren kişinin; ne kadar ödediğini,  protestolu senedi olup olmadığını,  kredi kartı borcunu gibi daha birçok detayı görebilecek" dedi.

Yukarı çık.