PAKİSTAN HİZMET TİCARETİ

18 Nis. 2016
549

Ülkemiz Pakistan arasında bir serbest ticaret alanı kurulmasına yönelik Çerçeve Anlaşmanın 22 Mart 2016 tarihinde İslamabad'a imzalandığı belirtilmektedir.Bu kapsamda, ikinci tur Serbest Ticaret Anlaşması (STA) müzakerelerinin 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde İslamabad'da düzenlenmesi ve söz konusu STA müzakerelerinde ''hizmet ticareti'' bölümünün de görüşülmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.

Söz konusu müzakerelere esas oluşturmak üzere ''Pakistan-Analiz Amaçlı Veri Talebi'' başlıklı bölgede yer alan hususlara ilişkin mümkün olan bilgilerin Ekonomi Bakanlığına iletilmesi taleb edilmektedir.

Söz konusu belge Birliğimiz web sitesinin (www.tobb.org.tr) ''Hizmetler/Uluslararası İş makinaları -Ülke Duyuruları-Pakistan'' bölümünde yer almaktadır.

Üyelerimizin görüşleri alınarak hazırlanacak belgedeki husulardan ilgili bölümlere yönelik cevaplarınız ile müzakereler çerçevesinde ele alınması önemli olduğu düşünülen konulara ilişkin görüşlkerinizin 19 Nisan 2016 tarihine kadar Odamıza iletilmesini rica ederiz.

Yukarı çık.