MALKARA TSO BAŞKANI BİLGİN: "GÜÇLÜ EKONOMİNİN DEVAMI İÇİN KOBİ'LERİMİZ NEFES ALSIN."

04 Nis. 2018
554
Malkara Tso Başkanı Bilgin: "güçlü Ekonominin Devamı İçin Kobi'lerimiz Nefes Alsın."

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Nefes Kredisi'nin ikinci etabı kapsamında MTSO üyeleri için 6.300.000 liralık kredi hacmi oluşturduklarını belirterek, "Güçlü ekonominin devam etmesi için KOBİ'lerimiz nefes alsın" dedi.

Bilgin, yaptığı açıklamada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan Nefes Kredisi'nin ikinci etabı hakkında bilgi verdi. Bilgin, "Üyelerimiz,  kolaylıkla, piyasa faizinin altında 0.99 faiz oranıyla, 6 ay geri ödemesiz (sadece faiz ödemeli), 18 ay vadeli 100 bin liraya kadar kredi kullanarak nefeslenebilecek" dedi.

"MTSO olarak 420 bin liralık kaynak aktararak üyelerimiz için 6,3 milyon liralık kredi hacmi sağladık. Bu sağladığımız kaynak gerek tutarı gerekse faiz ve kar payı itibariyle üyelerimize rahat bir nefes aldıracak nitelikte" diye konuştu.

Nefes Kredisi kapsamında devletin, finans sektörünün ve iş dünyasının KOBİ'ler için bir araya gelmesinin önemine dikkat çeken Bilgin, "Enflasyon oranının altında bir rakamla finansman desteğine erişebilmek, ülke ekonomisinin performansını artıracaktır" dedi. Bilgin, Nefes Kredisi'nin ülke ekonomisine ve MTSO üyelerine hayırlı olmasını diledi.

 

NEFES KREDİSİ'NE NASIL BAŞVURULACAK?

MTSO üyelerinin Nefes Kredisi'ne başvurabilmeleri için öncelikle Odamızdan "TOBB Nefes Kredisi başvurusu için" ibaresini içeren Faaliyet Belgesi almaları, daha sonra anlaşmalı finans kuruluşları olan Vakıf Bank, Denizbank ve Halkbank Malkara şubelerinden herhangi birine giderek bankanın talep edeceği evraklarla krediye müracaat etmeleri gerekiyor.

Brüt faiz oranı yüzde 0,99 olan ve alt limiti 50 bin TL- üst limiti 100 bin TL'ye kadar kullanılabilecek kredi 18 ay vadeli olup, altı ayı anapara ödemesiz, kalan 12 ay da eşit taksitler halinde ödenecek.

Kredinin teminatı % 85 oranında Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile kalan %15'lik kısım ise ilgili bankanın mevcut kredi teamülleri çerçevesinde şekillenecek.

Nefes Kredisi ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.malkaratso.org.tr adresinden ve MTSO santralinden (0282 427 11 21) ulaşılabiliyor.

Yukarı çık.