Malkara Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ümran BİLGİN ve Meclis Başkanı Nurdan ALTAY GÜNGÖR, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

28 Ekim 2019
332
Malkara Ticaret Ve Sanayi Odası (Mtso) Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin Ve Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı.

BİLGİN ve GÜNGÖR, tarih boyunca birçok devlet kuran, çağ kapatıp, çağ açan Türk milleti için en önemli günlerinden bir tanesi olan 29 Ekim'in 96'inci yıl dönümünde, ilk günkü kıvanç ve heyecanın yaşandığını vurguladılar.

BİLGİN ve GÜNGÖR, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Türk Ulusu'nun Ulu Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde, Türk Milleti'nin kahramansı mücadelesiyle yazılan kurtuluş destanının gururunu ve bu destanının en büyük kazanımı olan Cumhuriyetimizin ilanının 96'inci kuruluş yıldönümünü, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutluyoruz.

Cumhuriyet; hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir. Eşitlik ve hürriyet temeline dayanan büyük bir Millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyet, hepimizin gözbebeği durumundadır. Cumhuriyetimizi nitelikleri ve kazanımlarıyla her geçen gün daha da ileri taşımanın kıvancını duyuyoruz. Milletçe el birliği ve gönül birliğiyle çalışmayı sürdürecek olursak çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline gelmemizin önünde hiçbir engel yoktur. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız. Bizi aydınlık geleceğimize taşıyan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarının aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğilirken; eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle; gazilerimizi ise şükranla anıyor; tüm vatandaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyoruz".

Yukarı çık.