Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Girişimcileri Desteklemeye Devam Ediyor…

27 Şub. 2017
603
Malkara Ticaret Ve Sanayi Odası Girişimcileri Desteklemeye Devam Ediyor…

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası ve Tekirdağ İŞKUR İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği KOSGEB destekli “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursu yapıldı.
 Malkara Ticaret ve Sanayi Odası ve Tekirdağ İŞKUR İl Müdürlüğü (İŞKUR) işbirliğinde düzenlenen ve KOSGEB Girişimcilik Desteği kapsamında kendi işini kurmak isteyenlere yönelik yapılan “Girişimcilik Eğitimi”ne katılmaya hak kazananlar, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda yapılan mülakatlar sonucunda belirlendi.
Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden Eğitim Uzmanı Numan Yazıt ve Malkara Ticaret ve Sanayi Odası  Genel Sekreteri Sinan Beşer, Girişimcilik Eğitimlerini verecek olan Eğitmen Seda Havale’nin da hazır bulunduğu mülakatlar sonucunda 25 girişimci adayı eğitim almaya hak kazandı.
Mülakata katılanların İŞKUR kayıtları yapılarak, destekler hakkında da bilgi verildi. 25kişilik  gurup halinde, 70 saat sürecek eğitimlerde başarılı olan ve firmasını kuran kişilere KOSGEB, 50 bin TL’si hibe 100 bin TL’si geri ödemeli (kredi) olmak üzere maksimum toplam 150 bin TL destek sağlayacak Malkara Ticaret ve Sanayi Odası tarafından daha öncede açılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sonucunda katılımcılar, belgelerini alarak işletmelerini açmaya başlamışlardı.
Oda bünyesinde bir kez daha açılan kurslarla ilgili konuşan Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, oldukça yoğun ilgi gören ve Malkara Ticaret ve Sanayi Odası’nda daha önce de düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursları ile bir projesi olan ve kendi işine sahip olmak isteyen kursiyerlerin, gelecekte Malkara ekonomisine ve ticari hayatına katkıda bulunacaklarını belirterek, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimcileri desteklemeye devam edeceğini ve Malkara’nın  ekonomisine yönelik çalışmalarının süreceğini söyledi.

Yukarı çık.