MALKARA TİCARET VE SANAYİ ODASI E - İMZALI BELGE ALMA DÖNEMİ

12 May. 2017
745
Malkara Ticaret Ve Sanayi Odası E - İmzalı Belge Alma Dönemi

Mtso  Malkara Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Türkiye’deki Oda ve Borsalar arasında yazılımı kullanılan ve TOBB tarafından geliştirilen Elektronik İmzalı Belge Hizmeti Projesi’ni hayata geçirdi.

MALKARA TSO, Üyelerine kesintisiz hizmet verebilmek amacıyla, Elektronik İmzalı Belge Hizmeti Projesi'ni hizmete soktu. Malkara TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ümran BİLGİN, uzun zamandan beri TOBB ‘ nin üzerinde çalıştığı projenin hayata geçirildiğini söyledi. 

" SON DERECE GÜVENLİ " 
Projenin önemine değinen Malkara TSO Başkanı Ümran BİLGİN , "Dijital imza, elektronik dokümanları imzalamak için kullanılan ve bu elektronik dokümanı alan kişinin de, gönderen kişinin kim olduğuna emin olmasını ve güvenmesini sağlayan bir elektronik koddur. Doğal olarak, dijital imzanın güvenirliliği şifrelenmiş olmasından kaynaklanır. Bu sistem, şifrelenmiş verileri gönderen bilgisayar ile bu şifrelemeyi çözebilen alıcı bilgisayar arasında çalışır. Gönderenin şifreleme işlemi ile alıcının doğrulama işlemi verinin güvenli bir kaynaktan geldiğini gösterir " dedi. 

" ODAYA GELMEDEN BİLE BELGE ALINABİLECEK " 
Dijital imzanın Türkiye'de 2004 yılında yürürlüğe girerek 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu ile tanımlandığını ifade eden Başkan BİLGİN , "Elektronik imza, elle atılan ıslak imza gibi kullanılabildiği için, internette her türlü resmi işlemin, hem zamandan hem de kağıt tasarrufu edilerek ve elektronik ortamda arşivlenerek yürütülmesine olarak sağlar. Bu güne kadar vermiş olduğumuz hizmetlerimizde; Üyelerimiz kurumumuza gelerek ıslak imzalı belge almakta ve bunları çeşitli kurumlara işlem amacıyla sunmaktaydı. Bu süreçler, kurumumuzun yoğun olduğu dönemlerde üyelerimiz açısından istenmeyen zaman kaybına sebebiyet vermekteydi. 7x24 e-hizmet projesinde ilk hedefimiz; Oda Sicil Kayıt Sureti, Faaliyet Belgesi, Oda İhaleye Giriş Belgesi, Firmanın Ortakları ve Ticari İkametgâh Belgelerini Üyelerimize elektronik ortamda, elektronik imzalı olarak ve en önemlisi belgenin orijinalliğini internete bağlı bir Bilgisayar veya Akıllı Telefonla bile bir, iki saniyede yapılabilecek şekilde vermektir. Belge taleplerinin ödemeleri Sanal POS ile yapılmakta ve işlemler anında muhasebeleştirilmektedir. 

Odamızın uygulamaya koyduğu hizmet odaklı bu proje, tüm üyelerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Üyelerimiz, Odamız internet (www.malkaratso.tobb.org.tr) sitesinden bu uygulamaya ait linkten https://ebelge.tobb.org.tr Odamızın Adını, Firmasının vergi numarasını, firmasının oda sicil kayıt numarasını ve Firmanın yetkili kişisinin T.C. Kimlik Numarası girerek işleme devam etmekte ve doğrulama işlemi yapılmaktadır. Ardından doğrulanan bu bilgilerden sonra yetkili kişinin Odamız Üyelik sisteminde tanımlı olan cep telefon numarası ve yetkili kişinin e-mail adresini de girerek sisteme kaydı tamamlamaktadır " diye konuştu.“AİDATLARIN ÖDENMESİ DE MÜMKÜN “
Yine bu elektronik işlemlerde Aidat Ödeme işlemlerinin de Sanal POS ile yapılmakta ve işlemler anında muhasebeleştirilmektedir. Odamızın uygulamaya koyduğu hizmet odaklı bu proje, tüm Üyelerimize hayırlı ve uğurlu olsun.

Yukarı çık.