Gün, birlik ve beraberlik günüdür!

19 Tem. 2016
762
Gün, Birlik Ve Beraberlik Günüdür!

Gün, birlik ve beraberlik günüdür!’

Devletimize ve milletimize karşı girişilen bu darbe girişimini kınıyoruz. Milletimizin iradesine ve demokrasimize vurulmuş bu hançeri lanetliyoruz! Tekirdağ iş dünyası olarak devletimizin ve milletimizin yanındayız. Dün olduğu gibi bugün de demokrasinin tarafındayız.

15 Temmuz, kara bir leke olarak tarih sayfalarında yerini almıştır. Maalesef milletimiz geçen yüzyıl boyunca birçok defa karşılaştığı haince bir planla yine karşı karşıya kalmıştır. Demokrasiyi ve milli iradeyi sekteye uğratmaya çalışan şer güçler bir kez daha harekete geçmiştir. Türkiye demokrasi adına utanç verici bir kalkışma girişimine maruz kalmış, milli iradeye zarar verilmek istenmiştir. Devletimize ve milletimize karşı girişilen bu darbe girişimini kınıyoruz. Milletimizin iradesine ve demokrasimize vurulmuş bu hançeri lanetliyoruz!

‘Devletimizin ve milletimizin yanındayız’

Yapılan girişim, ülkemizin birliği ve beraberliğine yönelik bir harekettir. Bunu yapanlar kahraman Türk ordumuzun içine sızan bir avuç haindir. Milletin parasıyla alınan silahlarla milletin Meclisi'ni hedef alanlar, silahını sivil insanlara yöneltenler, ülkesinin en stratejik noktalarını hedef alanlar bu milletin askeri olamaz. Halkın iradesiyle seçilmiş meşru hükümete karşı girişilen bu kanunsuz kalkışmanın karşısındayız. Bu tür girişimler, ülkeye zarar vermek isteyen odaklara yardım ve kendi milletine düşmanlık etmekten başka bir sonuç çıkarmaz. Unutmayalım ki; halkın iradesini yok sayan hiçbir girişim başarıya ulaşamaz. Birliğimize, dirliğimize ihanet eden, halkı karşısına alan anti-demokratik güçlerin bugün olduğu gibi yarın da hayal kırıklığına uğrayacağına inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle yapılan haince darbe girişiminde hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.  Tekirdağ iş dünyası olarak devletimizin ve milletimizin yanındayız. Dün olduğu gibi bugün de demokrasinin tarafındayız. Asker, polis, sivil halk, hepimiz ülkemiz insanlarının birbirine düşmemesi için tüm görüş ayrılıklarımızı bir kenara bırakarak demokrasimize ve ülkemize sahip çıkmalıyız. Gün birlik ve beraberlik günüdür.

 

Yukarı çık.