Gümülcine,Batı Trakya-Tarım, Gıda, Hayvancılık, Ambalaj Sektörel Buluşması

14 Nis. 2016
548

21 - 23 Nisan 2016 tarihleri arasında Yunanistan'ın Gümülcine şehrinde Batı Trakya Tarım Enstitüsü'nün ev sahipliğinde ''Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Ambalaj Sektörleri Buluşması ve İkili İş Görüşmeleri'' gerçekleştirilecektir.

Yunan vatandaşı olan 150.000 civarında Müslüman Türk'ün yaşamakta olduğu Batı Trakya özellikle yaş meyve ve sebze gibi tarımsal ürünler bakımından zengin bir bölge olup tarım, gıda, hayvancılık ve ambalaj sektörleri açısından önemli avantajlar içermektedir.

Batı Trakya Bölgesi Avrupa Birliği'ne dahil olduğundan Avrupa'ya açılmak isteyen Bölge firmalarımız açısından ayrıca önemlidir.

22 Nisan Cuma günü yapılacak olan ikili görüşmelerine Yunanistanlı İş adamlarının yanı sıra Bulgaristan da 40 kişilik bir katılım olacaktır.

Program kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından firmalarımıza organizasyona kayıt aşamasında ve organizasyon süresince alanda teknik yardım sağlanacaktır.Gerekli ayarlamaların yapılabilmeis için programa katılmak isteyen firmalarımızın  https://tr.surveymonkey.com/r/yunanistan linkini kullanarak kayıt yaptırmaalrı gerekmektedir.

Yukarı çık.