AFRİKA GÜNÜ ETKİNLİĞİ

27 May. 2016
574
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye ile Afrika arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla TOBB ile Afrika Ticaret Sanayi, Tarım ve Meslek Odaları Birliği (IJACCIAP) tarafından 20 Ağustos 2008 tarihinde kurulan Türkiye-Afrika Odası’nın faaliyetleri kapsamında Türk firmalarının Afrika piyasasına girişinin ve piyasada daha aktif olmalarının sağlanması amacıyla, Türkiye’deki Afrika Büyükelçilikleri ile bir program başlatılmıştır. Programın lansman toplantısı 4 Aralık 2015 tarihinde TOBB’da gerçekleştirilmiş olup, bu kapsamda çeşitli çalışmalar gerçekleştirilmiştir.
 
Türkiye ile Afrika arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla 3 Haziran 2016 günü, Ankara’da TOBB Merkezinde gerçekleştirilmesi planlanan Afrika Günü Etkinliği olacaktır.
 
“Afrika Turizmi: Kültür ve Miras” temalı söz konusu toplantı ile Afrika ile Türkiye’nin turizm sektörlerindeki gelişmeler ve işbirliği fırsatları değerlendirilecektir. Etkinlik kapsamında Türkiye’de Büyükelçilikleri bulunan Afrika ülkelerinin tanıtım stantları yer alacaktır. Katılımcılar bu stantlarda büyükelçilik yetkilileri ve Afrikalı firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirme fırsatı elde edecektir.

Bu çerçevede, 3 Haziran 2016 Cuma günü11.00-16.00 saatleri arası TOBB Merkezinde gerçekleştirilecek olan Afrika Günü Etkinliğine katılmak isteyen üyelerimizin katılım teyitlerini TOBB’a (Banu Yılmaz, banu.yilmaz@tobb.org.tr, Tel: 0312 218 23 92) bildirmeleri gerekmektedir. 

Yukarı çık.