2016 YILI TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU ARAŞTIRMASI

13 Nis. 2017
667
2016 Yılı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması

İstanbul Sanayi Odası tarafından 1968 yılından bu yana her yıl kamuoyuna sunulan ''Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu'' araştırması, sanayimize ve ekonomizimize ilişkin önemli bir referans niteliğindedir.Türk Sanayi Sektöründeki gelişmeleri yansıtan çalışma,aynı zamanda araştırmaya katılan kuruluşların yurtiçi ve yurtdışı tanıtımına da katkıda bulunmaktadır.

2016 ıylı Türkiye'nin 500 Büyük SanayiKuruluşu Araştırması'na katılabilme alt sınırı üretimden satışlarda 70 milyon TL olarak tespit edilmiştir. Büyüklük sıralamasında temel kiriter olarak alınan  net üretimden satış verilerinin Kurumlar Vergisiile tutarlı olması gerekmektedir.

Üretimden satışları 70 milyon TL'yi aşan ve 2016 yılı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasına katılmak isteyen kuruluşların;

www.iso500.org.tr  adresinde yer alan ''Anket Kullanıcı Girişi'' uygulamasını kullanarak anket bilgilerini doldurmaları ve amli mühür uygulaması ile Kurumlar Vergisi Beyannamesini 4 Mayıs 2017 tarihine kadar sisteme yüklemeleri gerekmektedir.Bu tarihe kadar ''Anket Kullanıcı Girişi'' uygulamasını kullanarak e beyannamelerini yüklemeyen firmalar değelendirmeye alınmayacaktır.

ÜYELERİMİZİN TÜRKİYE SANAYİ SEKTÖRÜNE YÖNELİK TEK VE EN ÖNEMLİ ARAŞTIRMA NİTELİĞİNDE OLAN TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU ARAŞTIRMASINA KATILIMLARINI RİCA EDERİZ.

Yukarı çık.