2015 TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU ARAŞTIRMASI

23 Mart 2016
478

   İstanbul Sanayi Odası tarafından 1968 yılından buyana her yıl kamuoyuna sunulan ''Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu'' araştırması, sanayimize ve ekonomimize ilişkin önemli bie referans niteliğindedir.Türk Sanayi sektöründeki gelişmeleri yansıtan çalışma,aynı zamanda araştırmaya katılan kuruluşların yurtiçi ve yurtdışı tanıtımınada katkıda bulunmaktadır.

   2015 yılı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması'na katılabilme alt sınırı üretimden satışlarda 70 milyon TL olarak tespit edilmiştir. Büyüklük sıralamasında temel kriter olarak alınan net üretimden satış verilerinin Kurumlar Vergisi Byannamesi (E- beyanname) ile tutarlı olması gerekmektedir.

4 Mayıs 2016 tarihine kadar sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Üretimden satışları 70 Milyon TL'yi aşan ve 2015 yılı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması'na katılmak isteyen kuruluşların;

www.iso500org.tr  adresinde yer alan ''Anket Kullanıcı Girişi''uygulamasını kullanarak anket bilgilerini doldurmaları ve mali mühür uygulaması ile Kurumlar Vergisi Beyannamesi ( Ebeyanname)


4 Mayıs 2016 tarihine kadar sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar ''Anket Kullanıcı Girişi''uygulamasını kullanarak e beyannamelerini yüklemeyen firmalar değerlendirmeye alınmıyacaktır.

Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasına Üyelerimizn katılımlarını dileriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarı çık.