''MEMLEKETİM PORTALI'' KARİYER İMKANLARI

10 Mart 2016
643
''memleketim Portalı'' Kariyer İmkanları

   Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın kendi aralarındaki iletişimi ve anavatan ile bağlantılarını daha düzenli bir çerçeveye oturtabilmek, girişimcilerimizin birbirlerini tanımlamalarına ve anavatan ile ticari bağlantılarını güçlendirmelerine imkan sağlamak amacıyla Dışişleri Bakanlığı tarafından ''Memleketim Yurtddışı Türkler İletişim Portalı''adıyla önemli bir çalışma yürütülmektedir.

   Dışişleri Bakanlığı ve Birliğimiz arasında 07/05/2015 tarihinde imzalaln işbirliği protokolü çerçevesinde, Birliğimiz söz konusu portalın şirketlerle ilgili olan bölümlerine ilişkin çalışmalarına destek vermekte ve katkı sağlamaktadır.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın yoğunlukla kullanacağı portal'da yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın, Türkiye'de yerleşik firmalarla daha fazla görev almalarını sağlamak amcıyla,Türkiye'de yerleşik şirketlerimizin kariyer imkanlarının yayınlanması öngörülmektedir.

Bu çerçevede ters beyin göçüne katkı sağlamak açısından büyük bir önem taşıyan bu çalışmayla, Odamız üyesi olan şirketler,kariyer imkanlarına ilişkin duyurularını yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza kolaylıkla ulaştırılabilecek ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza kolaylıkla ulaştırabilecek ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın üye şirketleriizle istihdam edilmesine imkan sağlanacaktır.

Bu sayede yurtdışında doğan büyüyen birçok donanıma sahip olan ve üye şirketlerimiz açısından farklı pazarlara açılmalarına imkan sağlayacak olan vatandaşlarımız, firmalarımızda daha fazla görev alabilme imkanı bulabileceklerdir.

Söz konusu bu önemli çalışmanın üyemiz olan şirketlerin kariyer imkanları ile ilgili Portal'da yayınlanmasına teminen senem.yavas@tobb.org.tr  e posta adresine bildirilmelerinden memnuniyet duyurız.

Yukarı çık.